Kaszki doskonałe nie tylko dla dzieci – ciekawe propozycje

Mocno rozdrobnione, najczęściej mleczne Kaszki, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! kojarzone są głównie z dietą niemowlęcą i wczesnodziecięcą. Nie zawsze lubiane, często uważane za zbyt mało wyraziste rzadko kiedy włączane są do zdrowej diety osób dorosłych. Warto jednak jeszcze raz spojrzeć na tę grupę produktów, gdyż współczesne kaszki potrafią zaskakiwać smakiem i aromatem. Jakie produkty z grupy kaszek sprawdzą się jako dobry i wartościowy posiłek niemal dla każdego, nie tylko dla dzieci?

Kaszka manna i kleik ryżowy to niejedyne opcje

Nowoczesne wersje kaszek rzadko kiedy ograniczają się do powszechnej niegdyś manny czy ryżowego kleiku. Często to ekologiczne, organiczne produkty składające się z kaszek z kilku zbóż, które uznawane są za cenne źródło różnorodnych składników odżywczych. Są to zarówno kaszki z glutenem, jak i te bezglutenowe. Do ich produkcji wykorzystywane są ziarna i zboża takie jak:

– orkisz,

– owies,

– gryka,

– żyto,

– proso.

Wiele propozycji to produkty pełnoziarniste, nadające kaszkom charakterystycznego smaku i naturalnych właściwości odżywczych. Chętnie wybierane są kaszki z kilkoma składnikami o harmonijnym połączeniu, które mogą stanowić samodzielny posiłek z mlekiem lub innym produktem, albo też dodatek do dania obiadowego, śniadania czy kolacji.

Wyjątkowe naturalne dodatki smakowe do kaszek

Wiele kaszek dla dzieci, także tych przyrządzonych z mniej typowych zbóż ma naturalny, neutralny smak. Czasem są delikatnie dosładzane naturalnymi produktami, albo też posiadają dodatek proszku z owoców lub subtelnych przypraw. Jednak kaszki mogą występować również w nieco bardziej wytrawnych, niesłodkich wersjach, które stają się wstępem dla dzieci do klasycznych posiłków obiadowych. To najczęściej warzywa, także te nietypowe. Do wyjątkowych naturalnych dodatków znajdujących się w zdrowych kaszkach, często również tych z oznaczeniem BIO należą także na przykład amarantus, ciecierzyca, tapioka czy kakao. Oprócz nich atrakcyjnym uzupełnieniem kaszki mogą być specjalne zbożowe, chrupiące kuleczki.