Wszystko o podawaniu kaszek

Kaszki są idealnym produktem, od którego możemy rozpocząć samo rozszerzenie diety dziecka. Wielu rodziców ma pewne wątpliwości, od kiedy kaszki powinno się wprowadzać. Jak to wygląda w praktyce? Pora, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz także rozwiać powstałe wątpliwości.

Jak podawać kaszki?

Na pewno zauważyliśmy, że na wielu kaszkach, czy też produktach o przeznaczeniu dla niemowląt pojawia się informacja, że jest to produkt od czwartego miesiąca życia. Jednak zgodnie ze wszelkimi wydanymi zalecaniami przez WHO (Światową Organizacją Zdrowia) rozszerzenie diety należy rozpocząć od momentu, w którym nasze dziecko ukończy szósty miesiąc życia. Jest to niezależne od tego, czy karmimy dziecko piersią, czy też mlekiem modyfikowanym.

Możemy się także spotkać z opinią, że co po niektóre niemowlęta gotowe są na rozszerzenie wcześniejsze diety. Można to odebrać poprzez wyciąganie rączek, czy też otwieranie buzi, gdy ktoś inny je. Wówczas spróbować możemy dziecku już podawać kaszki. Warto się zastanowić, czy jako pierwszą kaszkę podawać kaszkę bezglutenową, czy też glutenową. Co mówią eksperci? Zalecają na pewno, aby wprowadzać gluten do diety identycznie jak każdy produkt.

W jaki sposób podawać kaszkę pod czwartym miesiącu? Eksperci polecają w pierwszej kolejności dać troszeczkę łyżeczką do buzi i sprawdzić, czy maluszkowi to w ogóle pasuje. Później możemy już eksperymentować innego rodzaju sposobami jej podania. Niestety wszystko odbywa się metodą prób i błędów.

Konsultuj wszelkie wątpliwości

Na pewno polecamy konsultować wszelkie rodzaju wątpliwości. Nie szukajmy często nieprawdziwych informacji w sieci. Dużo lepszym sposobem będzie wzięcie porady od pediatry. To właśnie lekarz pediatra powinien być naszym sprzymierzeńcem i to do niego powinniśmy kierować wszelkie nasze pytania. Na pewno powinniśmy konsultować się z nim i nie bać się zadawać mu pytań. Pamiętajmy o tym, że nie ma czegoś takiego jak głupie pytania. Wiadomo, że nikt nie chce się uczyć na swoim dziecku.